Vitajte ... Dnes je 28. novembra 2021 , meniny má HenrietaPlánované akcie

25. 11. 2016 - Enviromentálne aktivity pre deti

V rámci projektu „ Vybudovanie oddychových zón a zavedenie environmentálnych aktivít na náučnom chodníku Voniaca“, ktorý bol finančne podporený Nadáciou ORANGE sa uskutočnila vzdelávacia aktivita pre 12- ročné deti ZŠ. Po ukončení prác na infraštruktúre v oddychovej zóne zameranej na tému lesy sa v záverečnej fáze projektu uskutočnila environmentálna aktivita pre deti ZŠ v Tisovci. V rámci tejto aktivity sa deti už vopred pripravovali v priestoroch základnej školy na tematicky zameranej vyučovacej hodine „ rozklad odpadov v lese“ pod vedením odborného pedagóga. Deti si pripravili referáty, ktorých obsahom boli jednotlivé druhy odpadu a ich čas rozkladu. Dňa 25.novembra v priestoroch „Lesného skanzenu Tisovec“ boli tieto referáty prezentované jednotlivými deťmi za účasti pracovníkov z NP Muránska planina a pracovníkov z Mestských lesov Tisovec. Po ich prezentácii sa uskutočnila spoločne s deťmi tvorba špeciálneho environmentálneho panelu s názvom „LES NIE JE SMETISKO“. Interaktívne pre deti bolo, že každé dieťa dostalo mandarínku so žuvačkou a vytvorení odpad malo umiestniť na pripravený drevený panel. Na záver deti prešli chodníkom v lesnom skanzene a pozreli si ostané informačné panely zamerané na lesné porasty NP Muránskej planiny, ktoré obhospodarujú Mestské lesy Tisovec s doplnenými témami práca v lese, fauna a flóra lesov a vplyv lesov na životné prostredie. Každé dieťa si domov okrem vizuálnych dojmov z návštevy odnášalo aj malú pozornosť (prívesok s lesnou tematikou). Touto vzdelávacou aktivitou bol ukončený projekt vybudovania „Lesného skanzenu Tisovec“, ktorého základy boli položené v rámci finančnej podpory s Nadácie ORANGE. V nasledujúcich rokoch budeme pokračovať v jeho zveľaďovaní. V zimných mesiacoch sa vďaka sponzorstvu vlastníka pozemku pripravuje realizácia nového bezpečného oplotenia celého areálu kde je lesný skanzen situovaný.

19. - 21. 07. 2016 - Putovanie huculskou magistrálou

Tieto dna dni nám tu spoločnosť spríjemnili turisti a zúčastnení akcie putovanie huculskou magistrálou, ktorí tu absolvovali jednu z troch zastávok (Salaš Zbojská, sedlo Krátke – Chlipavice a sedlo Burda).

12. 07. 2016

Na základe rozhodnutia zasadnutia grantovej komisie zo dňa 12.7.2016 v Tisovci nám bola schválená ŽoNFP v rámci Výzvy č. GP-P MPCH–2016/9/01 : Grantový program – „Naštartujme s Partnerstvom Muránska planina – Čierny Hron“ vo výške 495 EUR. Touto žiadosťou budeme realizovať projekt obnovy turistickej križovatky Roveň. Obnovou sa zrealizuje úprava terénu, osadenie nového turistického smerovníka a informačného panela, doplnenie nových smeroviek označujúcich červenú cyklotrasu Tisovec – Burda, doplnenie nových smeroviek označujúcich Informačné stredisko NP Muránska planina v sedle Burda a rekonštrukcia existujúcej lavičky so zastrešením. Projekt sa bude realizovať od 15.7.2016 do 30.11.2016

07. 07. 2016

Siedmy júl patril skupine cyklistov z cykloklubu Ďumbier v Brezne. Partia turistov si u nás užila poobedný program a v popoludňajších hodinách nás opustila.

20. 06. 2016

Tento deň patril v sedle Krátke – Chlipavice firme Slovak Telecom, ktorý si tu usporiadali firemný teambuiding so zameraním na utuženia vzťahov vo firme. Absolvovali tu množstvo teambuildingových aktivít v spojení s našou kolibou a huculmi.

27. 06. 2016 - Školský výlet

V tento deň nás navštívilo 28 žiakov zo základnej školy v Banskej Bystrici, ktorý sem zavítali v rámci troch zastávok Salaš Zbojská, sedlo Krátke – Chlipavice a sedlo Burda. Ako dopravu využila jedna skupina zbojnícku strelu a tá druhá, odvážnejšia, využila aj možnosť jazdy na koni.

16. 06. 2016

Dňa 9.6.2016 sme boli Správnou radou Nadácie ORANGE úspešne posúdený s projektom „ Vybudovanie oddychových zón a zavedenie environmentálnych aktivít na náučnom chodníku Voniaca“ s finančnou podporou vo výške 2 000 EUR. V rámci toho projektu vybudujeme na tom náučnom chodníku dve oddychové zóny v spolupráci s partnermi projektu. Prvá oddychová zóna bude vybudovaná v lokalite Dielik so zameraním na biotopy lúk a pasienkov NP Muránska planina s doplnenou témou liečivé rastliny z herbára botanika Václava Vraného. Druhá oddychová zóna bude vybudovaná v lokalite Tisovec so zameraním na lesné porasty NP Muránskej planiny, ktoré obhospodarujú Mestské lesy Tisovec s doplnenými témami práca v lese, fauna a flóra lesov a vplyv lesov na životné prostredie. Projekt sa bude realizovať od 6.7.2016 do 31.10.2016.

09. 06. 2016 - Športový deň Revúca

MsÚ Revúca dňa 09.06.2016 si u nás zorganizovalo športovo kultúrny deň. Pre tento deň bola po dohode medzi vedením MsÚ a ZV OZ vybratá lokalita Sedlo Zbojská- Gazdovský dvor Chlípavica. Hlavným bodom programu ŠKD bola turistická vychádzka po trase Sedlo Zbojská – Gazdovský dvor Chlípavica- Čierny Balog časť Dobroč. Účastníkom ŠKD bola poskytnutá doprava a malé občerstvenie v kolibe.

08. 05. 2016 - Otvorenie sezóny

Tento deň bol pre našu kolibu výnimočný, z dôvodu oficiálneho otvorenia sezóny sedlo Krátke – Chlipavice kde si turisti a návštevníci mohli vidieť program s huculmi, zbojnícku strelu a užiť si deň plný zábavy vďaka prezentácii turistických trás, prezentácii náučných chodníkov a vďaka spolupráci so Salašom Zbojská aj malé zbojnícke prekvapenie.

07. 05. 2016 - Rusnáci

Tento deň si u nás svoju zábavu užila skupina pätnástich Rusnákov ,ktorí tu otvorili svoju vlastnú sezónu v selde Krátke-Chlipavice. Zorganizovali si tu menšiu oslavus využitím našej koliby.

28. 04. 2016 - Hravá sova

Animátorský kurz Hravá sova, na ktorom sa zúčastnili za cieľom rozvoja cestovného ruchu, za cieľom zapájať mládež a robiť animátorskú činnosť. Získali tam dobrú spoluprácu aj so Salašom Zbojská a tiež s agentúrou zameranou na animáciu Outrdoor Institute Stageman, ktorým sa prostredie Chlipavice veľmi páčilo.

23. - 24. 04. 2016 - Animačný kurz

V tento víkend sa u nás zorganizovala dvojdňová akcia za účelom animačného kurzu s využitím našej možnosti jazdy na huculoch. Absolvovali tu prednášku a zopár teambuildingových aktivít so zameraním na prácu s deťmi a cestovný ruch.

19. 01. 2016 - Konferencia SMS

Počas konania konferencie SMS 2016 dňa 19.januára 2016 nás navštívila skupina jej účastníkov v rámci exkurzie do terénu.

16. - 18. 12. 2015 - Akcia OLÚP

Tento víkend patril účastníkom z Odborného liečebného ústavu psychiatricky n.o. Využili u nás možnosť tvorivých dielní a prepravu Zbojníckou strelou zo sedla Salaš Zbojská.

19. - 20. 09. 2015 -Stretnutie po 30. rokoch

V našom areáli sedla Chlipavice sa v tomto čase uskutočnilo stretnutie zo základnej školy po tridsiatich rokoch. Zúčastnení si užili tieto dva dni v spoločnosti našeho personálu a podľa vyjadrenie zúčastených sa im táto akcia podarila a s vďačnosťou nám napísali email, v ktorom sa vyjadrili, že k nám opäť radi zavítajú. S možnosťou využitia prepravy na Salaš Zbojská a prístupnosťou na sedlo Krátke-Chlipavice boli taktiež spokojní, samozrejme nešetrili slovami vďaky.

23. 08. 2015 - Návšteva z OZ KST TOMO Brezno

V sobotu 22.08.2015 po ústupe letných horúčav sa v sedle Krátke - Chlípavice objavila organizovaná skupinka breznianskych turistov. Bol to už druhý ročník ich akcie zameraný na sedlo Chlípavice. Využili možnosti pešej a konskej turistiky. V informačnom centre sa dozvedeli viac o projekte „Ochrana biodiverzity spásaním stádom huculov a tradičný spôsobom hospodárenia“ a o využití koní Hucul v regióne.

10. 08. 2015 - Tábor ADRENALINO

Asociácia adrenalínových športov Cyperskí rytieri v spolupráci a pod záštitou spoločnosti Patrol & Guard pripravila u nás od 3.augusta do 9.augusta piaty ročník letného tábora Adrenalino 2015. Gazdovský dvor – sedlo Krátke –Chlípavice a Zbojnícky dvor – Salaš Zbojská bol dejiskom detského adrenalínového tábora „Adrenalino“, siedmich neopakovateľných dní plných prekvapení, zážitkov a hlavne akčnej zábavy.

01. 06. 2015 - Oznam pre návštevníkov sedla Krátke – Chlípavice

Oznamujem verejnosti, že objekty v sedle Krátke –Chlípavice budú otvorené 24 hodín denne od 1.júna do 30.septembra. Počas tejto prevádzky je možné nás navštíviť kedykoľvek a zažiť pobyt v autentickom horskom prostredí, kde je ešte stále cítiť nedotknutosť prírody. Máte tu možnosť vidieť voľne sa pasúce kone – hucule, ako aj možnosť využiť stravovanie, ubytovanie a doplnkové služby, ktoré pre Vás zabezpečí spoločnosť Zbojská, s.r.o. Pohronská Polhora. V prípade záujmu nás kontaktujte na tel. čísle : +421903427287 alebo mailom : ozzbojska.sk

19. - 21. 06. 2015 - Školský výlet

Cez víkend koncom školského roka nás v sedle Krátke – Chlipavice navštívila trieda dvadsiatich žiakov zo súkromného gymnázia v Podbrezovej ktorý sem prišli zrelaxovať, a užiť si okolitú prírodu s koňmi. Vrámci svojho pobytu využili možnosť prepravy zbojníckej strely z selda Zbojská.

28. 02. 2015 - Spoznávaj Tisovec

Dňa 28.2.2015 v rámci zimného prechodu Čertovou dolinou a workshopu Spoznávajte okolie Tisovca formou vybudovaných náučných turistických chodníkov nás na Krátkom- Chlípavicach navštívila skupina turistov, ktorá využila ponuku občianskeho združenia ako spoluorganizátora workshopu na bezplatné prenocovanie vo vzdelávacom centre Krátke – Chlípavice.

28. 02. 2015 - Náučné chodníky Muránskej planiny v okolí Tisovca

Workshop so zimným turistickým výstupom pre širokú verejnosť „Spoznajme okolie Tisovca

27. 02. 2015 - Náučné chodníky Muránskej planiny v okolí Tisovca

Pozývame Vás na informačný workshop, ktorý sa uskutoční 28. februára 2015 o 11,00 hod na salaši Zbojská v objekte Maštaľ ako súčasť podujatia „Spoznávajme okolie Tisovca - Zimný prechod Čertovou dolinou“, ktorého sme spoluorganizátorom.

05. 01. 2015 - Putovanie s Jakubom

Milí naši najmenší priatelia s radosťou Vám oznamujeme, že naša súťaž " Putovanie s Jakubom " pokračuje ďalej aj v roku 2015. Bližšie podmienky súťaže nájdete v informačnom letáčiku. Zároveň všetkým našim sympatizantom oznamujeme, že filmový dokument o tradičnom hospodárení s názvom " Komu sa nelení, tomu sa zelení" si môžete vyzdvihnúť v informačnom stredisku na Zbojskej alebo pozrieť na našej stránke v sekcii "výstupy".

30. 12. 2014 - Stretnutie členov občianskeho združenia PRALES

Vo vzdelávacom centre na Gazdovskom dvore sedle v Krátke - Chlípavice sa v dňoch od 27.decembra do 29.decembra 2014 konalo výročné stretnutie členov občianskeho združenia PRALES. Počas troch dní členovia absolvovali turistický výlet do pralesa Klenovský vepor a vypočuli si zaujímavé prednášky od ich odborných členov aj zahraničných hostí. Na tomto stretnutí prebehla debata o možnej spolupráci so subjektmi z oblasti Muránskej planiny v projekte „Krajina živá“, ktorý realizuje občianske združenie PRALES. Večery im spríjemňovala živá hudba a posedenie pri ohni. Predmetom činnosti o. z. PRALES je ekológia a ekologický výskum. Zaoberajú sa výskumom a ochranou pralesov a prirodzených lesov. Ich projektom „Krajina živá“ pomáhajú zastaviť úpadok tradičného hospodárenia, ktorý spôsobil postupné zarastanie lúk a pasienkov náletovými kríkmi a inváznymi rastlinami a v dôsledku toho sa z nich vytráca život – mizne bohatstvo kvetov, liečivých bylín, motýľov, spevavých vtákov. V tomto duchu bol zrealizovaný aj náš projekt „Ochrany biodiverzity spásaním stádom huculov a tradičný spôsobom hospodárenia“, preto možno v budúcnosti vznikne vzájomná spolupráca medzi o.z..

28. 11. 2014 - Stretnutie OZ Prales

Vo vzdelávacom centre na Gazdovskom dvore sedle v Krátke - Chlípavice sa v dňoch od 27.decembra do 29.decembra 2014 konalo výročné stretnutie členov občianskeho združenia PRALES. Počas troch dní členovia absolvovali turistický výlet do pralesa Klenovský vepor a vypočuli si zaujímavé prednášky od ich odborných členov aj zahraničných hostí. Na tomto stretnutí prebehla debata o možnej spolupráci so subjektmi z oblasti Muránskej planiny v projekte „Krajina živá“, ktorý realizuje občianske združenie PRALES. Večery im spríjemňovala živá hudba a posedenie pri ohni.

24. 08. 2014 - Výstava Agrokomplex 2014

Ďakujeme všetkým našim priaznivcom a sympatizantom za návštevu dňa 22.8.2014 vo výstavnom stánku VpV na výstave Agrokomplex 2014 v Nitre. Radi sme Vás informovali o dosiahnutých výsledkoch projektu, ale predovšetkým o možnosti zúčastniť sa pripravovaného seminára, ako aj premiéry filmového dokumentu o tradičnom hospodárení v NP Muránska Planina. Za najdôležitejšie pokladáme sprostredkovanie kontaktu na zrekonštruované vzdelávacie centrum na Krátkom – Chlípaviciach prostredníctvom pripraveného informačného letáčika a zároveň aj osobné pozvanie návštevníkov výstavy do tohto školiaceho strediska. Podľa tlačovej správy za štyri dni navštívilo 41. ročník výstavy rekordných 107 738 návštevníkov. Fotografie z výstavy TU.

22. 08. 2014 - Seminár "Metodika tradičného hospodárenia v praxi"

V Tisovci v priestoroch Salaša Zbojská – Zbojnícky dvor sa konal seminár zameraný na prezentáciu tradičného hospodárenia na území NP Muránska Planina a v jeho ochrannom pásme. Na seminári sme sa mohli dozvedieť viac o význame chovu koní, oviec, spásania a kosenia lúk ako aj o význame agroturistiky pre náš región. V rámci semináru sme mali možnosť vidieť premieru dokumentárneho filmu "Komu sa nelení, ten hospodári tradične". Fotografie zo seminára TU.

18. 08. 2014 - Výstava Agrokomplex 2014

Milí priatelia a naši sympatizanti, oznamujeme Vám, že v dňa 22. augusta nás môžete navštíviť na výstavisku Agrokomplexu Nitra v rámci výstavy 41.medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy – Agrokomplex 2014. Nájdete pred pavilónom VpV, kde sa predvádzajú aj hospodárske zvieratá. Radi Vás privítame v našom stánku a poskytneme Vám podrobnejšie informácie o našich doterajších aktivitách a pripravovanom seminári, o novom filmovom dokumente ako a o našich plánoch do budúcnosti. Za všetkých partnerov Vás srdečne pozýva Ing. Marian Meško – manažér projektu a Ing. Katarína Mešková – zástupca OZ Zbojská.

17. 08. 2014 - "Metodika tradičného hospodárenia v praxi"

Pozývame Vás na seminár, ktorý je zameraný na prezentáciu metodiky tradičného hospodárenia. Okrem samotnej prezentácie môžete vidieť premieru dokumentárneho filmu „Komu sa nelení tomu sa zelení“ ako aj zažiť jazdu na koňoch plemena Hucul vrátane ukážkoch práce s koní pri zaháňaní oviec a iných zručností. Zároveň máte možnosť zoznámiť sa s využitím koní, oviec a salašníctva v cestovnom ruchu. Seminár sa organizuje v rámci projektu „Ochrana biodiverzity spásaním stádom huculov a tradičným spôsobom hospodárenia". Organizátorom je občianske združenie OZ Zbojská, o.z. v spolupráci s Partnerstvom Muránska Planina – Čierny Hron. Účasť na seminári je bezplatná. Občerstvenie pre účastníkov seminára je zabezpečené bezplatne. Viac informácií nájdete v pozvánke.

15. - 16. 08. 2014 - Seminár "Kosenie lúk Šťavice"

V Tisovci v areály Šťavice sa konal seminár zameraný na význam kosenia trávnych porastov. Na seminári sme sa mohli dozvedieť viac o význame lúk, o možnostiach použitia ručného a mechanického kosenia s praktickými ukážkami. O tradícii kosenia v regióne, jeho význame a vplyvu na trávne porasty. Fotografie zo seminára TU.

10. 08. 2014 – Opakovanie úspešného seminár "Metodika tradičného hospodárenia v praxi"

Vitajte opäť sedle Zbojská dňa 18.08.2014. V rámci podujatia „ Zbojnícka jazda“ sa v priestoroch Maštale salaša Zbojská – Zbojnícky dvor sa bude konať opakovanie úspešného seminára zameraného na prezentáciu tradičného hospodárenia na území NP Muránska Planina a v jeho ochrannom pásme. Viac informácii nájdete v pozvánke.

04. 08. 2014 - Seminár "Kosenie lúk Šťavice"

Pozývame Vás na seminár, ktorý je zameraný na význam kosenia lúk a vplyv kosenia na trávny porast ako aj ich ukážky v praxi. Seminár sa organizuje v rámci projektu „Ochrana biodiverzity spásaním stádom huculov a tradičným spôsobom hospodárenia". Organizátorom je občianske združenie OZ Zbojská, o.z. v spolupráci s občianskym združením T4. Účasť na seminári je bezplatná. Občerstvenie pre účastníkov seminára je zabezpečené bezplatne. Viac informácií pozvánke.

26. 06. 2014 - Seminár "Ovečka, ovečka trojaký úžitok"

V Tisovci v priestoroch Mestského kultúrneho strediska sa konal seminár zameraný na chov oviec. Na seminári sme sa mohli dozvedieť viac o význame chovu oviec, výrobe a využití produktov z ovčieho mlieka ako aj o význame agroturistiky pre náš región. V rámci semináru sme mali možnosť vidieť ukážku z pripravovaného filmu, ktorú si môžete pozrieť TU. Fotografie zo seminára TU.

16. 06. 2014 - Seminár "Ovečka, ovečka trojaký úžitok"

Pozývame Vás na seminár, ktorý je zameraný na chov oviec, vplyv chovu oviec na pasienky a lúky, využitie oviec a salašníctva v cestovnom ruchu. Seminár sa organizuje v rámci projektu „Ochrana biodiverzity spásaním stádom huculov a tradičným spôsobom hospodárenia". Organizátorom je občianske združenie OZ Zbojská, o.z. v spolupráci s Partnerstvom Muránska Planina – Čierny Hron. Účasť na seminári je bezplatná. Občerstvenie pre účastníkov seminára je zabezpečené bezplatne. Viac informácií nájdete v pozvánke.

12. - 14. 06. 2014 - Seminár "chov koní Hucul a ich využitie"

V dňoch 12. až 14. júna prebehol seminár na tému "chov koní Hucul a ich využitie". Seminár sa uskutočnil v sedle Krátke - Chlípavice. Počas troch dní sme mali množstvo účastníkov či už z miestnych škôl, alebo farmárov. Popri teórii nechýbali ani praktické ukážky, ktoré si vychutnali hlavne mladší účastníci. Fotografie zo seminára TU.

09. 06. 2014 - Seminár "chov koní Hucul a ich využitie"

Pozývame Vás na seminár na tému "chov koní Hucul a ich využitie", ktorý sa uskutočný v priestoroch školiaceho strediska na Krátkom- Chlípaviciach dňa 12.6 až 14.6. 2014. Viac informácií o programe nájdete v priloženej pozvánke a v plánovanom programe.

01. 06. 2014 - Film "Tradičné hospodárenie na Muránskej planine"

Radi by sme Vám oznámili, že pre Vás pripravujeme film pod názvom "Tradičné hospodárenie na Muránskej planine". Film sa natáča za pomoci miestnych farmárov.

04. 02. 2014 - Výstava cestovného ruchu a regiónov Slovenska

Ďakujeme všetkým našim priaznivcom a sympatizantom za návštevu vo výstavnom stánku na 2. poschodí v pavilóne B2 507 na výstave ITF SLOVAKIATOUR 2014, dňoch 30.1.2014-2.2.2014 sa v Bratislave. Radi sme Vás informovali o našich cieľoch projektu, o priebežných výsledkoch projektu, ale predovšetkým o možnosti zúčastniť sa pripravovaných seminárov. Za najdôležitejšie pokladáme sprostredkovanie kontaktov na jednotlivých partnerov projektu prostredníctvom pripraveného informačného letáčika a zároveň aj osobné pozvanie návštevníkov výstavy do pripravovaného školiaceho strediska na Krátkom- Chlípaviciach a na medzinárodné semináre na Sihlu. Podľa tlačovej správy za štyri dni navštívilo 20. ročník výstavy rekordných 75 012 návštevníkov. Fotografie z výstavy TU.

27. 01. 2014 - Výstava cestovného ruchu a regiónov Slovenska

Milí priatelia a naši sympatizanti, oznamujeme Vám, že v dňoch od 30.januára 2014 do 2.februára 2014 nás môžete navštíviť na výstavisku Incheba v rámci výstavy cestovného ruchu a regiónov Slovenska – Slovakiatour 2014. Nájdete na 2. poschodí v pavilóne A4. Radi Vás privítame v našom stánku a poskytneme Vám podrobnejšie informácie o našich doterajších aktivitách a plánoch do budúcnosti. Za všetkých partnerov Vás srdečne pozýva Ing. Zuzana Okániková- koordinátor projektu a Ing. Marian Meško – manažér projektu.

23. 08. 2013 - Informačný workshop

Pozývame Vás na informačný workshop „Využitie chovu huculov v rozvoji cestovného ruchu", ktorý sa uskutoční 24.8.2013 v sedle Zbojská, časť Tisovec ako sprievodné podujatie Huculskej stezky 2013. V rámci tohto worhshopu bude odprezentované zaujímavé informačné prezentácie na tému z historie chovu huculov a súčasnosť, s možnosťou jeho využitia pre rozvoj cetovného ruchu. Workshop začne o 8.30 informačnými prezentáciami a od 10,30 bude pokračovať praktickými ukážkami zručností koňa - hucula osedlaného jazdcom i v samostatnom záprahu s možnosťou jazdy pre účastníkov workshopu. Podujatie sa organizuje ako súčasť projektu „Ochrana biodiverzity spásaním stádom huculov a tradičným spôsobom hospodárenia ".

02. 08. 2013 - Rekonštrukcia stavby

Komisia dňa 2.8. 2013 o 17.30h otvorila a vyhodnotila ponuky - čast "kritériá". Obe ponuky splnili podmienky stanovené verejným obstarávateľom, ani jedna ponuka nebola vylúčená.

01. 08. 2013 - Rekonštrukcia stavby

Dňa 2.8. 2013 sa uskutoční otváranie ponúk časti kritéria k podparhovej zákazke "rekonštrukcia stavby".

25. 07. 2013 - Rekonštrukcia stavby

OZ Zbojská oznamuje, že v zmysle § 41 zákona č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní v znení neskorších predpisov, sa dňa 26.7.2013 o 17.30 h uskutoční otváranie ponúk časť "ostatné" k podprahovej zákazke REKONŠTRUKCIA STAVBY – stavebné práce. Toto otváranie je neverejné.

15. 07. 2013 - Mobilný prístrešok pre hospodárske zvieratá - 9166 WYT - výsledok verejného obstarávanía

V zmysle § 44 zákona č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní v súvislosti s § 41 a § 136 oznamujeme, že úspešným uchádzačom sa stáva Agraservis, s.r.o. Druhý v poradí je Agromepa s.r.o.

06. 07. 2013 - Mobilný prístrešok pre hospodárske zvieratá

V zmysle § 136 ods. 9 písm c) nedošlo k vylúčeniu uchádzača pri otváraní č. ponuky "ostatné". Otváranie ponúk časti "Kritéria" sa uskutoční dňa 12.7.2013 o 13.00 h.

06. 07. 2013 - Nákup strojov

V zmysle § 136 ods. 9 písm c) nedošlo k vylúčeniu uchádzača pri otávraní č. ponuky "ostatné". Otváranie ponúk časti "Kritéria" sa uskutoční dňa 12.7.2013 o 11.00 h.

04. 07. 2013 - Nákup strojov - verejné obstarávanie

Verejný obstarávateľ v zmysle § 136 ods. 9 písm. c) zákona č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní v znení neskorších predpisov oznamuje, že nedošlo k vylúčeniu žiadneho uchádzača, záujemcu alebo účastníka po otváraní časti ponúk označených ako "ostatné".

30. 06 2013 - Maštal

OZ Zbojská oznamuje, že v zmysle § 41 zákona č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní v znení neskorších predpisov bude dňa 2.7.2013 o 11.00 h otvárať v rámci súťaže "Mobilný hospodársky prístrešok pre zvieratá" ponuky - časť "ostatné". Toto otváranie je neverejné.

29. 06. 2013 - Stroje

OZ Zbojská oznamuje, že v zmysle § 41 zákona č. 25/2006 Z.z. o verejnom obstarávaní v znení neskorších predpisov bude dňa 2.7.2013 o 13.00 h otvárať v rámci súťaže "nákup strojov" ponuky - časť "ostatné". Toto otváranie je neverejné.

25. 06. 2013 - Hodnotenie ekosystémových služieb

Na území Národného parku sa v súčasnosti realizuje hodnotenie ekosystémových služieb prostredníctvom dotazníkov pre širokú skupinu ľudí a to miestnych obyvateľov, znevýhodnených skúpín Rómov ako aj turistov a to prostredníctvom zberu údajov priamo v teréne. V prípade, že sa stretnete členmi pracovnej skupiny, ktorí dotazníky spracúvajú zapojte sa aj vy. Hodnotenie ekosystémových služieb má pomôcť k zachovaniu biologickej rozmanitosti v tomto území a rozvoju udržateľného turizmu, ktorý môže prinášať zisky pre miestne obyvateľstvo. Ocenia to nielen pracovníci ochrany prírody, ale najmä domáci obyvatelia. Doterajšie pracovné stretnutia so študentami a miestnymi obyvateľmi výrazne napomáhajú úspešnemu priebehu projektu a sú inšpiráciou pre ďalšiu spoluprácu. Výsledky tohto projektu nám napomôžu aj pri implementácii metodiky tradičného hospodárenia v Národnom parku Muránska Planina.

20. 06. 2013 - Informačný workshop

Pozývame Vás na informačný workshop „Od ľanu k plátnu“ – Tradície Tisovca a okolia, ktorý sa uskutoční 21.6.2013 v Tisovci ako sprievodné podujatie Dní mesta Tisovec 2013. V rámci tohto worhshopu bude odprezentovaná zaujímavá informačná prezentácia na tému tradičné hospodárenie v národnom parku Muránska Planina so zameraním na pestovovanie ľanu v minulosti, jeho súčasnosť a príležitosť i využite v budúcnosti. Workshop začne o 9.30 v rodnom dome V. Clementisa remeselnými ukážkami spracovania ľanu a bude pokračovať informačnými prezentáciami v Dome kultúry od 10,30 hod. Podujatie sa organizuje ako súčasť projektu „Ochrana biodiverzity spásaním stádom huculov a tradičným spôsobom hospodárenia ".


.